Hafta İçi: 09:00 – 17:00 · Cumartesi: 10:00 – 14:00
0533 713 70 88 0262 331 85 03drfdag@hotmail.com

Meme Estetiği

Meme Asimetrisi

MEME ASİMETRİSİ
Meme asimetrisi memenin boyut, şekil, pozisyon. Meme bası ve ucunun diger memeye göre belirgin farklı olmasıdır. Minimal asimetri hemen her kadında görülebilecek normal bir durumdur. Burada sözü edilen, psikolojik travmaya yol açan belirgin asimetrilerdir. Erkek memesinde de bu durum görülebilir. Genetik, gelişimsel, hamilelik ve emzirme sonrası, enfeksiyon ve cerrahi girişim sonrası görülebilir.

GÖRÜŞME
Doktorunuz sizden ayrıntılı bir hikaye aldıktan sonra, ayakta ve oturur pozisyonda sizi muayene edecektir. Asimetrinin niteliği hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, sizin beklentileriniz,  tedavi ile bunun ne kadar gerçekleştirilebileceği hakkında sizinle görüşülecektir. Operasyonun ayrıntıları hakkında bilgilendirileceksiniz.
Operasyon için yaş sınırı istisnalar dışında 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.

HAZIRLIK

Operasyon öncesi iki hafta önceden sigara içimi  kesilmelidir. Kan sulandırıcı (aspirin, coumadin vb ) ameliyat öncesi kesilmiş olmalıdır.

OPERASYON
 Genellikle genel anestezi altında yapılır. Nadiren lokal anestezi ve sedasyon altında da uygulanabilir. Meme operasyonunda yaklaşım hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Büyük memenin küçültülmesi, küçük memenin protez ile büyütülmesi, sarkık olan memenin dikleştirilmesi, Areola(meme başı) küçültülmesi gibi çeşitlilik arzeder. Bu işlemler simetrinin sağlanması için  tek memeye veya her iki memeye birden yapılabilir. Operasyon duruma göre 1-3 saat sürebilir.

OPERASYON SONRASI
Hastalar 1-2 günden sonra  6 hafta özel tıbbi sütyen kullanmaları önerilir.Yapılan operasyon türüne göre meme başı  ve/veya altında dikey bir kesi izi veya ters T şeklinde bir iz kalabilir. Bu izler başlangıçta belirgin ve kırmızıdır. Birkaç ay sonra daha belirsiz olacaktır.

Copyright 2015
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin -konsültasyonunun- yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.