Hafta İçi: 09:00 – 17:00 · Cumartesi: 10:00 – 14:00
0533 713 70 88 0262 331 85 03drfdag@hotmail.com

Vücut Estetiği

Popo Estetiği 

Popo bölgesi erkeklerde ve kadınlarda farklı bir anatomik duruş gösterir.

Erkeklerde  poponun  az belirgin olması,geniş ve çıkıntılı olmaması istenen bir özelliktir. Erkekler de popo estetiği konusunda zaman zaman Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlarına müracaat etmektedir. Genellikle erkekler popolarının normalden büyük geniş ve çıkıntılı olması şikayeti ile  müracaat ederler.

Poponun normalden büyük olduğu  durumlarda  tedavi  olarak  liposuction  yöntemi ile  o bölgeden yağların alınması popoda bir miktar küçülme sağlar. Kadınlar popo estetiği konusunda erkeklere göre daha duyarlıdırlar.  Kadınlarda poponun normalden küçük, dar, sarkık ve düz olması önemli bir rahatsızlık kaynağıdır.

Popo estetiğinde neler yapıyoruz;

    Liposuction
    Lipofilling
    Silikon protezler

Popo estetiği uygulamaları lokal, bölgesel yada genel analizi altında yapılabilir. Ortalama cerrahi yada uygulama süreci 1–3 saat arasında değişebilir. Uygulama sonrası aynı gün yada bir gün sonra kişi evine döner ve yaklaşık bir hafta içerisinde normal hayatına dönebilir. Kadınlara popo estetiği konusunda en çok uygulanan yöntemler yağ enjeksiyonu ve silikon protez uygulamalardır.

Lipofilling (yağ enjeksiyonu) vücudun yağlı olan bölgelerinden fazla yağların liposuction yöntemi ile alınarak popo bölgesine enjekte edilmesidir. Poponun istenen büyüklüğe ulaşması sağlanır. Bu yöntemde kalıcı bir sonuç elde etmek için bazen birkaç ay ara ile uygulamayı tekrarlamak gerekir.

Kadınlarda sıklıkla uygulanan diğer yöntem silikon protezler kullanılarak poponun istenilen büyüklüğe ve şekle getirilmesidir, tıpkı meme protezlerinde olduğu gibi popo bölgesi içinde uygun şekil ve büyüklükte üretilmiş slikon protezler mevcuttur. Seçilmiş hastalarda kullanıldığında popo protezleri ile  estetik ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Popo bölgesinde estetik olarak sorunu olan kişilerin yapması gereken bu konuda deneyimi olan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlarına  müracaat etmektir. Bu konuda ayrıntılı bir şekilde uzman doktor ile tartışmalı ve uygulamalar konusunda detaylı bilgiler doktordan alınmalıdır.

Akla gelebilecek tüm sorular detaylı bir şekilde doktora sorulmalı ve mutlaka tatmin edici cevaplar alınmalıdır. Unutulmamalıdır ki vücut bir estetik ünite olarak bütünlük arz eder ve tıpkı burnumuz yüzümüz için nasıl tamamlayıcı güzellik unsuru ise popo bölgesi de kadınlarda beden özelliklerinde tamamlayıcı güzellik unsurudur.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Operasyondan sonra hastanede kalma süresi ne kadardır?

Operasyondan sonra hastanede kalma süresi popo estetiğinde yapılan işleme göre değişir. Yağ koyma gibi küçük müdahalelerde hasta uygulamadan 1-2 saat sonra evine gönderilebileceği gibi, protez konmasını gerektiren vakaların 1-3 gün hastanede kalması gerekebilir.

Kadınlarda ve erkeklerde farkı var mıdır ?

Kadınlarda ve erkeklerde popo estetiği konusunda mutlaka fark vardır. Erkekler çoğunlukla popolarının büyük olmasından rahatsızlık duyarlar. Pantolon ve kıyafet giymekte rahatsız olduklarını söylerler ve popolarının küçültülmesini talep ederler. Kadınlarda ise tam tersi küçük olmasından rahatsızlık duyarlar ayrıca kadınlar popolarının düz olmasından şeklinin normal yuvarlak volümlü biçimli olmamasından şikayet ederler. Böyle bir fark vardır kadınlarla erkekler arasında.

Operasyon süresi ?

Operasyon süresi popo estetiğinde yapılacak işleme göre değişir. Bazen 20 dakikalık, yarım saatlik lipofilling işlemiyle bir poponun volümü ve biçimi değiştirilebildiği gibi ama bazen iki, iki buçuk saatlik bir operasyonla bir poponun şekillendirilmesi gerekebilir.

Başarı oranları ve sonuçları nelerdir ?

Popo estetiği yapılan olguların çok büyük bir oranında başarı ve hasta memnuniyet oranı yüksektir. Sonuçlar çok büyük oranda tatmin edicidir. Zaman zaman normalin altında kalan tatmin edicilikten uzak olan sonuçlar olabilirse de bunlarda tecrübeli ve deneyimli ellerde mutlaka düzeltilebilir durumlardır.

Kişiyi ne kadar süreyle günlük hayattan alıkoyar ?


Bazılarında hiç alıkoymaz, aynı gün insan normal günlük yaşamına geri dönebilir. Ama bazı yöntemlerde ise yapılan işin büyüklüğüne göre 1-2 hafta normal hayattan uzak kalabilir.

Popo estetiği operasyonlarının riskleri nelerdir ?

Popo estetiği yapılan müdahaleye göre çok yüksek riskli operasyonlar değildir. Az da olsa her operasyonda olduğu gibi risk olabilir. Bu da cerrahın mutlaka düzeltmesi gereken minimal risklerdir.

En çok yapılan popo estetiği operasyonları hangileridir ?

Popo estetiği içerisinde en çok yapılan operasyonlar küçük bir poponun büyütülmesi, şekilsiz bir poponun şekillendirilmesi birde büyük bir poponun küçültülmesi işlemleridir.

Popo estetiği ne demektir ?


Popo estetiği kadınlarda ve erkeklerde bazen önemli olabilen estetik sorunlardan biridir.

Bir erkek ya da kadında, o cinsin normlarına göre ideal kabul edilebilecek büyüklük, şekil ve volümde olması demektir.

Popo'nun estetik problemleri nelerdir ?

Özellikle erkeklerden bazıları popo bölgesinin büyük olmasından rahatsızlık duymakta ve onun küçülmesini talep etmektedir.

Kadınlarda ise tam tersi poponun küçük olması, düz olması ya da şekilsiz, biçimsiz olması estetik kusur olarak sorunlara yol açmaktadır.
Copyright 2015
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin -konsültasyonunun- yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.