Hafta İçi: 09:00 – 17:00 · Cumartesi: 10:00 – 14:00
0533 713 70 88 0262 331 85 03drfdag@hotmail.com

Ameliyatsız Estetik

Botox

BOTOX UYGULAMASI
botoks uygulamaları, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Botox enjeksiyonu özellikle alın, kaş çatma çizgisi, kaz ayaklarındaki ve boyundaki çizgilerde çizgilere enjeksionu yöntemi kullanılması sonucu olan kırışıklıkların açılmasında, botoks diğer sistemlerle tartışma götürmeyen bir iyilik hali sağlıyor.Botoks uygulaması minik iğnelerle ile kaslara ilacın verilmesi şeklinde kolay bir işlemdir.

Botoks Nedir?
A tipi botulinum enjeksiyonu (Botoks),mimik  kası hareketlerini engeller,  özellikle  alın kırışıklığı, göz çevresi çizgi, kaş ortası çizgileri ve boyundaki kırışıklıkları,  çizgileri azaltır. Botox, işleminde, direkt kasların içine, ince iğneler ile enjekte edilir.

Etkili olduğu alanlar
Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan , Alın bölgesi, Kaş arası, Göz kenar çizgileri, Üst dudak, Boyun çizgileri, El, ayak, koltuk altı aşırı terlemeleri, spasitede ve migren ağrılarında Botoks, kullanılmaktadır.
Botoks, Yapılan Bölgede Şişik Olur Mu?
Botoks, bir dolgu maddesi değil, bu nedenle Botox,  yapılan bölgede şişlik olmuyor. Kas gevşemesi sonucu sadece, işlem yapılan bölgede hafif bir değişiklik oluyor.

Kimler Yapabilir?
 Botox uygulamasını estetik cerrahlar, dermatologlar  yapabiliyorlar. İşlem yapan hekimin, yüz anatomisini ve kasların çalışma yönünü çok iyi bilmesi gerekmektedir. Son yıllarda uzman olmayan hatta doktor olmayan kişilerin de botox uygulaması yaptığı bir gerçektir. Hastalarımıza bu tür merdiven altı tabir edilen yerlerde  bu işlemi yaptırmamalarını tavsiye ederiz. Zira istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalabirirsiniz.

Botoks İşleminin Amacı
Botox sinirden kasa iletiyi bozan, yani sinirin verdiği emri kasta uygulatmayan bir ilaç. Böylece uygulanan kası felç edetek etki eder.

Etki Süresi
Etkisi 3. Günde başlar, 10-15 günde tam olarak görülür.Genellikle 4-6 ay etki sürer vardır. Zaman biraz daha kısa veya uzun olabiliyor; kalıcılık süresi kişiden kişiye ve ilaçtan ilaca farklılık gösterebiliyor. Botoksun etkisi geçince, işlem gören bölge eski halini alıyor. Aynı bölgeye beş, altı kez botox, yapıldığında etkisi artık daha uzun süre devam ediyor.

Kimlere Uygulanır, Yaş Sınırı Var Mı?
Yüzünde istenmeyen mimiği, çizgisi veya spazmı olan herkese, 18-65 yaş arasında uygulanabilen güvenilir bir yöntemdir. Ne var ki kırışıklık için botoks, yapıldığında, eğer kırışıklıklar çok derinse çizgiler tamamen yok olmaz fakat derinliği azalır. Çizgiler derinleşmeden önce yapıldığında sonuç daha başarılı olur.

Riskler Nedir?
Geçici doku zedelenme, his kaybı, enjeksiyon sırasında yanma. Nadiren gözkapağı düşmesi görülebilir fakat bu geçicidir. Enjeksiyon sırasında iğne ucu küçük bir kılcal damara rastladığında kanama olabiliyor; bir kaç gün göz etrafında morarma meydana gelebiliyor. Botoks, sonrası oluşabilecek bozukluklar geçici; dördüncü aydan sonra azalıyor, altıncı ayda kayboluyor.

Estetik Dışında Hangi Amaçlarla Kullanılıyor?
Spastik felçte; yüz felcinde, migrende, şaşılıkta, baş ağrılarında ve aşın terlemelerde de botoks, uygulanabiliyor.

Aşırı Terlemede Nereye Uygulanıyor?
Botoks, terlemeyi azaltıyor. Koltuk altında el ayasına, ayağa uygulanıyor. Terleme uygulamalarında doz, yüzdeki uygulamaya nazaran biraz daha yüksek tutuluyor ama sağlığa zararı dokunmuyor.

Copyright 2015
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin -konsültasyonunun- yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.