Hafta İçi: 09:00 – 17:00 · Cumartesi: 10:00 – 14:00
0533 713 70 88 0262 331 85 03drfdag@hotmail.com

Ameliyatsız Estetik

Dolgu 

Dolgu Uygulamaları
Yaşlanma ile ortaya çıkan yüzde haçim kaybı ve oluşan çizgilenmeler dolgu uygulamasının konusudur. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan estetik dolgu uygulaması ile yüzdeki derin kırışıklar, çökük ya da sarkık yanaklar yok olur ve doğal yüz konturları geri döner. Dudak  dolgusu, tüm ağız ve kontürler da uyumlu bir sonuç elde edilir, gözaltı dolgusu, cilt gençleştirme, yüz germe, göz çevresi kırışıklığını giderilmesi kullanılır.

Dolgu  uygulaması nedir?
Yer çekimi, güneş hasarı ve yaşla birlikte ortaya çıkan, derin  çizgileri düzeltmek, kırışıklıklar azaltma ve yüzü yeniden şekillendirmek için uygulanan bir kozmetik işlemdir. Geçici hyalüronik asit bazlı  maddelerdir. Uygulaması son derece kolay, lokal anestezik kremler ile kısa sürede yapılabilmektedir. Kırışıklıkları gidermek ve cildi daha genç göstermek için kullanılırlar.

Peki, bu işlemde kullanılan dolgu maddeleri nelerdir?
Hyaluronik Asit(HA), en çok kullanılan dolgu maddesidir. HA normalde insan vücudunda bulunan bir maddedir. Bu maddenin alerji riski oldukça azdır ve hyalurinaz denen bir madde ile anında eritilebilir. Kullanımı kolay ve geri döndürebilmesi açısından hem hastayı hem de doktoru koruyan bir dolgu maddesidir.
 
Dolgu nerelerde kullanılır?
Burun kenarlarından dudak kenarlarına uzanan çizgiler(Nazolabiyal çizgiler)
Alın Çizgileri
İki kaş arası derin çizgi
Dudak üstündeki mimik çizgiler (perioral çizgiler)
Derin sivilce ve yara izleri
Dudak dolgunlaştırma
Elmacık kemiği ve yanak
Alt çene

Estetik dolgu nasıl uygulanır?
•    Estetik dolgu uygulaması ancak bu konuda deneyimli plastik cerrahlar ya da dermatologlar tarafından, klinik ortamında yapılabilen bir estetik müdahaledir. Estetik hekim olmayan deneyimsiz kişilerce yapılması istenmeyen veya abartılı sonuçlar yaratabilir.•    Uygulama öncesi hastanın ayrıntılı muayenesi yapılır, dolgu yapılacak alan, kullanılacak ilacın özellikleri ve ne miktarda gerektiği ayrıntılı olarak belirlenir. Uygulama öncesi digital fotograf çekilir.Uygulama bölgesi önce dezenfekte edilir. Ağrı eşiği düşük hastalarda ağrıyı azaltmak için anestezikli kremler kullanılabilir. Dolgu maddesi uygulama alanına ince iğnelerle verilir. Uygulama çok ağrılı değildir. Estetik dolgu uygulama süresi 10-30 dakika kadar sürmektedir. Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına dönebilir. Uygulama bölgesinde birkaç saat kızarıklık olabilir.

Estetik dolgu ne kadar kalıcıdır?
•    Estetik dolgu uygulamasının kalıcılığı profesyonel uygulamaya ve kullanılan dolgu maddesine bağlı olarak değişir.Hyaluronik asit içerikli dolgu uygulamalarının kalıcılığı 6-12ay arasında değişmektedir. Dolgu maddesinin kalıcılık süresinin sonunda cilt uygulama öncesi durumuna geri döner. Dolgu maddelerinin su tutma ve cildin nemlenmesinin artırması sebebi ile cilt kalitesi artmaktadır.

Uygulamasında herhangi bir yan etkiyle karşılaşabilir miyiz?
Hyaluronik asit vücutta doğal olarak bulunan bir madde olduğundan alerjik reaksiyon oluşturmaz. Geçici zedelenme, şişme, kızarma oluşma ihtimali vardır. Deneyimli ve uzman hekimle yapılan dolgu uygulamalarda yan etki kontrolü mümkündür. Oluşması mümkün düzensizlikler 15 gün sonra yapılacak tekrar dolgu uygulaması ile gidermek mümkündür.

Dolgu botox birlikte uygulanabilir mi?
Evet, özellikle yüzde yanakta veya iki kaş arasında derin çizgileri olan hastalarda botox ile birlikte uygulaması çok daha iyi sonuç verir.
Copyright 2015
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin -konsültasyonunun- yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.